Pic 1

Tervetuloa

"Rannalle himmeän lahden

aurinko laskenut on.

Kutsu jo soi iltahuudon,

taakka jo laskettu on.

Taattoa muista sa silloin,

askel jo uupunut on,

lapset ja lastemme lapset,

teidän nyt vuoronne on."


Veteraanin Iltahuuto

Hallitus ja jaostot

Yhdistystä johtaa hallitus joka valitaan vuosikokouksessa:




Puhelin Sähköposti
Pekka Maaranen
puheenjohtaja

050 551 2669 pekka.h.maaranen@kopteri.net
Markku Esko
varapuheenjohtaja

03 511 2917 markku.esko@kopteri.net
Lauri Koski
kunniapuheenjohtaja

050 356 8355 lauri.j.koski@gmail.com
Pirkko Maaranen
taloudenhoitaja

050 537 5690 pirkko.maaranen@kopteri.net
Erkki Aaltonen
044 513 5525
Pekka Koski
050 551 2668 pekka.koski@lojer.com
Matti Niemi
0500 631 431 matti.niemi@niementehtaat.fi
Aapo Nurmi
050 512 6012 aapo.nurmi@murmet.fi
Antti Ollila
050 518 7340 antti.ollila@kopteri.net
Hannu Toivonen
0400 633 734 hannu.toivonen@kopteri.net
Tauno Virtanen
0500 339 508 tauno.virtanen@kopteri.net
Pekka Salonen
0500 333 109 pekka.salonen@kopteri.net
Paula Juvela
tilaisuuksien emäntä

040 513 3567




Lipunkantajat:


Puhelin
Suomen lippu Pekka Maaranen 050 551 2669
Yhdistyksen lippu Simo Lehtomäki 050 599 2365




Takaisin etusivulle